آفتاب

چطور رمز اپل آیدی را عوض کنیم؟اپل آیدی را می‌توان در واقع شناسنامه دستگاه هوشمند آیفون شما به حساب آورد و شما با داشتن اپل آیدی قادر خواهید بود در دستگاه آیفونی و همچنین آیپدها به سرویس‌های مختلفی دسترسی داشته باشید.تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.

اپل آیدی را می‌توان در واقع شناسنامه دستگاه هوشمند آیفون شما به حساب آورد و شما با داشتن اپل آیدی قادر خواهید بود در دستگاه آیفونی و همچنین آیپدها به سرویس‌های مختلفی همچون آی کلود (iCloud)، اپ استور (App Store)، دسترسی به آیتیونز (iTunes)، گیم سنتر (Game Center) و سایر سرویس‌های حیاتی این اکوسیستم جذاب دسترسی داشته باشید. مسلما اولین قدم پس از خرید دستگاه آیفونی خرید یا ساخت اپل آیدی است که متاسفانه به دلیل وجود برخی محدودیت‌های ناشی از تحریم، کاربران ایرانی در ساخت اپل آیدی با مشکلات بسیاری مواجه هستند و به همین علت مجبور به خرید اپل آیدی‌های آماده می‌شوند و همین مسئله موجب دل مشغولی آن‌ها شده و همواره نگرانی‌های خاصی در ارتباط با حفظ حریم خصوصی خویش دارند. یکی از راه‌حل‌هایی که می‌تواند شما را از چنین دغدغه‌های ذهنی نجات دهد، تغییر رمز اپل آیدی است و با توجه به اهمیت چنین مسئله‌ای ما این مطلب را به پاسخ این سوال که «نحوه تغییر رمزارز اپل ایدی چگونه است؟» اختصاص داده‌ایم؛ بنابراین، اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید و سوالاتی دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.

اهمیت انتخاب یک رمز اپل آیدی امن

برای خرید اپل ایدی اینجا کلیک کنید.

قبل از آن که به آموزش نحوه تغییر رمز اپل آیدی بپردازیم، لازم است صحبتی در زمینه حفظ و ارتقا سطح امنیت اپل آیدی داشته باشیم تا بتوانید با دیدی روشن‌تری در زمینه تغییر رمز اپل آیدی تصمیم‌گیری نمائید. اپل آیدی در واقع یک اکانت شخصی است که از آن برای دسترسی به سرویس‌های مختلف اپل کمک گرفته می‌شود، این جریان زمانی جالب توجه می‌شود که بدانید در صورتی که اپل آیدی را وارد آی کلود دستگاه خود کرده باشید و شخص دیگری به اطلاعات اپل آیدی شما مثل رمز عبور آن، دسترسی داشته باشد؛ در چنین حالتی آن شخص به راحتی قادر خواهد بود که دستگاه هوشمند شما را قفل کرده و به تمامی اطلاعاتی که در آی کلود، بک آپ گرفته شده دسترسی پیدا نماید یا حتی به حذف تمامی اطلاعات گوشی شما اقدام کند! مسئله‌ای که کاملا حریم خصوصی شما را در معرض تهدیدات جدی قرار می‌دهد!

با توجه به توضیحات فوق احتمالا متوجه میزان اهمیت حفظ امنیت اپل آیدی شده‌اید و می‌دانید که با توجه به چنین حساسیتی، بایستی شما تنها فردی باشید که اطلاعات امنیتی اپل آیدی را در اختیار دارد. مسلما استفاده از یک رمز عبور قوی می‌تواند امنیت اپل آیدی شما را بیش از پیش تقویت نماید. برای ارتقا سطح امنیت رمز عبور انتخابی بهتر است از علائم مختلفی همچون @ یا ! نیز در رمز انتخابی خود استفاده کنید و رمزی عبوری را انتخاب نمایید که به سادگی قابل حدس زدن نباشد.

نحوه تغییر رمز اپل آیدی

چطور رمز اپل ایدی رو عوض کنیم؟

در قدم اول باید متذکر این نکته شویم که در صورت فراموشی رمز عبور، امکان تغییر رمز وجو ندارد و در این حالت باید به رمز عبور فعلی را ریست کرده و سپس آن را تغییر دهید. برای تغییر رمز اپل آیدی نیز روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

روش تغییر رمز اپل آیدی در آیفون، آیپاد تاچ و آیپد

برای تغییر رمز اپل آیدی در چنین دستگاه‌هایی باید مراحل گفته شده در زیر را به ترتیب اجرا نمائید:

  1. در قدم اول وارد تنظیمات (Settings) شده و سپس بر روی نام حساب کاربری خود که در قسمت بالای منو قرار دارد کلیک کنید.

  2. گزینه «Password and Security» را انتخاب کرده و گزینه «Change password» را لمس نمائید.

  3. در این مرحله باید رمز عبور محافظت کننده از دستگاه که باید حداقل شامل چهار رقم باشد را وارد کنید تا اجازه تکمیل ادامه مراحل به شما اعطا گردد.

  4. پس از پشت سر گذاشتن مراحل فوق لازم است رمز اپل آیدی جدید خود را وارد کنید و برای تائید آن مجدد آن را در بخش «Verify» تایپ نمائید. (به خاطر داشته باشید که رمز انتخابی شما حداقل باید دارای 8 کاراکتر بوده که در نگارش آن باید حتما از حروف بزرگ و کوچک و همچنین اعداد استفاده نمایید.)

  5. پس از وارد کردن رمز جدید بر روی گزینه «Change» یا «Change password» که در بالا و سمت راست صفحه به رنگ آبی قرار گرفته است، کلیک کنید. (توجه داشته باشید به هنگامی که رنگ این دکمه به رنگ خاکستری و غیرفعال باشد، به این معناست که رمز انتخابی شما از شاخصه‌های اشاره شده در بالا تبعیت نمی‌کند و باید آن را تغییر دهید.)

  6. در صورت تغییر موفقیت‌آمیز رمز، از تمامی حساب‌های کاربری خود در تمامی دستگاه‌های متصل به این اپل آیدی به صورت کاملا خودکار خارج (log out) خواهید شد و برای ورود مجدد، باید رمز عبور جدید را وارد کنید تا وارد دستگاه و اپل آیدی خویش گردید.

روش تغییر رمز اپل آیدی در مک

یکی از روش‌های دیگر تغییر رمز اپل آیدی، کمک گرفتن از رایانه‌های مک است و دارندگان این رایانه‌ها به راحتی قادر خواهند بود به صورت مستقیم از درون سیستم عامل اقدام به تغییر رمز عبور اپل آیدی نمایند. برای تغییر رمز عبور در این روش باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  1. در وهله اول بر روی آیکون اپل که در قسمت بالایی مانیتور و در گوشه سمت چپ (نوار ابزار بالایی) تعبیه شده است، کلیک نموده و سپس از منوی کشویی باز شده گزینه «System Preferences» را انتخاب نمایید.

  2. در پنجره باز شده بر روی گزینه «Apple ID» موجود در روبه‌روی نام حساب کاربری، کلیک کنید.

  3. حال در منوی سمت چپ در قسمت پایین نام و تصویر حساب کاربری گزینه‌ای تحت عنوان «Password & Security» قابل مشاهده خواهد بود که باید آن را انتخاب کنید.

  4. پس از پشت سر گذاشتن مراحل بالا، گزینه «Change Password» به رنگ سفید در زیر کادر ایمیل متصل به اپل آیدی به شما نشان داده می‌شود که باید بر روی آن کلیک نمایید. (ناگفته نماند که در این صفحه قادر خواهید بود که فرآیند احراز هویت دو مرحله‌ای حساب اپل آیدی خویش را نیز به‌روزرسانی کنید.)

  5. در پنجره پاپ آپ باز شده، از شما درخواست می‌شود که رمز عبور دستگا مک خویش را وارد کنید. (پشت سر گذاشتن این مرحله برای تغییر رمز اپل آیدی الزامی است.) پس از آن که رمز را وارد کردید، بر روی کلید «Allow» زده و از این مرحله عبور کنید.

  6. رمز عبور جدید خود را اول در مقابل کادر «New Password» و سپس برای تائید، مجددا در مقابل کادر «Verify» تایپ نمایید و در آخر نیز بر روی گزینه «Change» زده تا رمز اپل آیدی شما تغییر یابد.

نکته مهم: در صورتی که از نسخه‌های قدیمی‌تر مک IOS همچون موهاوی استفاده می‌کنید، پس از ورود به پنجره «System preferences» ابتدا باید «iCloud» را انتخاب کرده و سپس به قسمت «Account Details» مراجعه نمایید. پس از ورود به پنجره باز شده با انتخاب گزینه «Security» و در نهایت «Reset Password» قادر خواهید بود اپل آیدی خویش را تغییر دهید.

روش تغییر رمز اپل آیدی در مرورگر

امکان تغییر رمز اپل آیدی به کمک مرورگر نیز از روش‌های دیگری است که از سوی کمپانی اپل در اختیار کاربران قرار گرفته است که چنین شیوه‌ای به هنگام عدم دسترسی به دستگاه‌ها و محصولات اپل یا گم شدن آن‌ها می‌تواند بسیار سودمند واقع شود. در این روش باید مراحل زیر را برای تغییر رمز اپل آیدی دنبال کنید:

  1. در قدم اول به وب‌سایت اپل مراجعه کرده و بر روی بخش اختصاص یافته به Apple ID کلیک کنید، سپس نام کاربری و رمز عبور فعلی خویش را وارد کنید تا وارد اکانت خویش گردید.

  2. بر روی گزینه «Change Password» که در ذیل عنوان «Security» قرار گرفته است کلیک نمایید.

  3. در قدم بعدی باید مجددا رمز عبور فعلی اپل آیدی خویش را در فیلد «Current Password» وارد کنید.

  4. پس از پشت سر گذاشتن مراحل فوق، در قسمت «New Password» رمز عبور جدید خود را وارد کرده و سپس برای تائید، مجددا آن را در فیلد «Confirm Password» تکرار نمایید و در نهایت بر روی گزینه «Change Password» که به رنگ آبی است کلیک کنید تا رمز اپل آیدی شما تغییر یابد.

البته ناگفته نماند که مسئله تغییر رمز اپل آیدی هرچند امری لازم و ضروری محسوب می‌شود؛ اما مسلما انتخاب یک مجموعه معتبر همچون آریاپی که دارای نماد اعتماد الکترونیک است و تمامی خدمات خود را با ضمانت در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌تواند از این میزان دل مشغولی‌های شما که در زمینه حفظ حریم خصوصی‌تان وجود دارد بکاهد.

مرجع معتبر ایرانی در تهیه اپل آیدی ایمن

چطور رمز اپل ایدی رو عوض کنیم؟

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، امروزه روش‌های متنوعی برای تغییر رمز اپل آیدی وجود دارد که در میان روش‌های گفته شده (تغییر به وسیله خود دستگاه هوشمند، تغییر با رایانه‌های مک و تغییر از طریق مرورگر)، روش تغییر از طریق مرورگر با توجه به مزایای خاصی که دارد، تحت عنوان ساده‌ترین روش تغییر رمز اپل آیدی شناخته می‌شود و اگر به دنبال روشی مطمئن برای آموزش ساخت اپل آیدی دائمی خود می‌گردید، می‌توانید از خدمات مجموعه معتبر آریاپی برای این کار کمک بگیرید و دیگر نگرانی خاصی در ارتباط با امنیت اپل آیدی خویش نداشته باشید. مجموعه ایرانی آریاپی یکی از معتبرترین مراجع فعال در زمینه ساخت اپل آیدی و همچنین فروش آن است. مسئله‌ای که موجب تمایز این مجموعه از سایر وب‌سایت‌های فعال در این حوزه شده، فراهم کردن امکان ساخت اپل آیدی شخصی در این مجموعه است و شما راسا می‌توانید بر روند ساخت اپل آیدی خویش نظارت داشته باشید و مطمئن باشید که اپل آیدی شما منحصرا در اختیار شما بوده و هیچ فردی قبل از شما از این اپل آیدی استفاده نکرده است. سرعت بالای اجرای سفارشات، کیفیت بسیار عالی اپل آیدی‌های ساخته شده به وسیله کارشناسان آریاپی، تیم پشتیبانی قدرتمند این مجموعه، همگی بخش کوچکی از مزایای استفاده از خدمات آریاپی محسوب می‌شود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و اقدام به خرید، حتما به این مجموعه منحصربه‌فرد سر بزنید.وبگردی