آفتاب

دهک‌های پایین جامعه باید از اینترنت رایگان بهره‌مند شوندنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اینترنت رایگان را حق مردم دهک‌های پایین جامعه دانست و گفت که دولت آینده اقتصاد فضای مجازی را رونق خواهد داد.

ایرنا: حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود در رادیو فرهنگ در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره برنامه‌های دولت خود برای تثبیت قیمت‌ها افزود: از ابتدای کار دولت تلاش می‌کنیم ثبات در بازار حاکم شده و تغییرات دستورالعمل ها، بخشنامه‌ها و مقررات به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به معضل غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار برای تولیدکنندگان بر اثر تکانه‌های اقتصادی تاکید کرد: آرامش باید بر بازار داد و ستد حاکم شود تا فعالان اقتصادی با پیش بینی وضعیت آینده، بتوانند برای کالاهایشان قیمت تعیین کنند.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری وظیفه دولت را هدایت، حمایت و نظارت دانست‌ و با تاکید بر لزوم کاهش مداخلات بی‌مورد دولت در بازار گفت: باید از فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد، «جذابیت زدایی» شود تا به جای سرمایه گذاری در ارز و سکه، تولید رونق یابد.

رییسی افزود: ما از طرفی با پدیده خطرناک خلق نقدینگی و رشد آن و از طرف دیگر با سرریز نقدینگی به سوی فعالیت‌های غیر مولد مواجهیم که صدای تولیدکننده را در آورده است در حالی که اگر نقدینگی به درستی مدیریت و به سوی تولید هدایت شود، نگرانی ها کاملاً برطرف می‌شود.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مدیریت توزیع اعتبارات را هم از برنامه‌های جدی دولت آینده دانست و اظهار داشت: تسهیلات بانکی باید برای امر تولید، ازدواج و مسکن درست توزیع شود.

رییسی عدالت را موضوعی محوری در دولت مردمی عنوان کرد و افزود: اگر ظرفیت‌ها درست توزیع شود نگرانی جوانان برطرف می‌شود و این از برنامه‌های مهم ماست که با حل مسأله مسکن، اشتغال و تولید در کشور، به مردم آرامش دهیم.

وی درباره برنامه‌های دولتش برای اینترنت و فضای مجازی هم گفت: اینترنت و فضای مجازی تمام لایه‌های زندگی ما را تحت‌تاثیر قرار داده و هیچ ساخته بشری به این سرعت فراگیر نشده است.

رییسی با بیان اینکه باید استفاده از اینترنت برای دهک‌های پایین رایگان شود، افزود: امروز اینترنت به حق مردم تبدیل شده و مسائل آموزشی و اقتصادی و تحقیق و پژوهش در اقصی نقاط کشور در بستر فضای مجازی انجام می شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح این پرسش که چرا با وجود گسترش استفاده از فضای مجازی زیر ساخت‌های مورد نیاز برای آن تهیه نشده، خاطرنشان کرد: اگر این زیرساخت‌ها فراهم شده بود امروز هیچ کاری در فضای اداری و در عرصه تحقیقات و پژوهش دچار وقفه نمی شد.

وی با بیان اینکه دولت آینده زیرساخت‌های لازم برای تامین اینترنت در کشور را کامل می‌کند، از امکان درآمد زادیی از طریق اینترنت گفت و افزود: چرا نگذاریم مردم در فضای مجازی اشتغال داشته باشند؟ یک خانم خانه‌دار که آشپزی می‌کند یا یک معلم که تولید محتوا انجام می‌دهد، باید سهم خود را از کاری که انجام می‌دهد ببرد.

رییسی افزود: امروز هند به اندازه درآمد نفتی ما از اینترنت سود اقتصادی می‌برد و دولت مردمی برای درآمدزایی مردم از اینترنت برنامه‌های روشنی دارد.