آفتاب

بلندقامتان ایران چگونه از دیوار چین رد شدند؟تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ مقابل چین به پیروزی رسید.

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال شنبه ۲۰ خرداد از  ساعت ۱۰:۱۰ به مصاف تیم چین رفت و در آخر موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز میدان شود. این رقابت در چهار ست و به ترتیب با نتایج ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۵، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۴ به سود والیبال ایران پایان یافت.

تیم ملی والیبال ایران در این بازی با ۶۱ حمله موفق آمار خوبی را ثبت کرد و این درحالی بود که تیم چین تنها ۴۱ امتیاز از حمله برای تیمش کسب کرد.

در بخش دفاع، تیم چین برتر بود چرا که آنها موفق شدند ۱۲ امتیاز از دفاع کسب کنند. ایران در دفاع روی تور ۱۰ امتیاز به دست آورد.

در بخش سرویس، تیم ملی والیبال ایران برتری خود را مقابل چین نشان داد؛ ملی پوشان والیبال ایران ۹ امتیاز از سرویس کسب کردند درحالی که چین تنها ۵ امتیاز از سرویس به دست آورد.

در این رقابت، تیم چین پراشتباه ظاهر شد به طوری که ایران ۱۸ امتیاز از اشتباهات چین به دست آورد. در طرف مقابل، چین ۱۶ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد تا این بازی با نتیجه ۳ بر ۱ به سود والیبال ایران تمام شود.

ملی پوشان ایران با این پیروزی موفق شدند اولین برد خود در مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ را ثبت کنند.