چشمی چشم خورد!

خبر کوتاه بود و تلخ. روزبه چشمی، یکی از بهترین های تیم ملی در بازی اول مقابل مراکش، بازی بعدی تیم ملی و در کل جام جهانی را از دست داد.

خبر کوتاه بود و تلخ. روزبه چشمی، یکی از بهترین های تیم ملی در بازی اول مقابل مراکش، بازی بعدی تیم ملی و در کل جام جهانی را از دست داد. گویا چشمی در تمرینات دچار کشیدگی عضله شده است و نمی تواند در ادامه مسابقات تیم را همراهی کند. قبل از شروع جام، مخالفان حضور او در تیم ملی، مخصوصا طرفداران تیم رقیب باشگاهی که چشمی در آن مشغول بازی است، جو سنگینی علیه او به راه انداختند و مدام از سوتی های احتمالی او حرف زدند. کی روش در حمایت از مدافع جوان تیمش مصاحبه کرد و گفت چشمی مدرن ترین مدافع ایران است.
تمام این حرف ها و اظهارنظرها جمع شد و رسیدیم تا روز بازی. جایی که روزبه با یک نمایش کامل و بی نقص، یکی از بهترین بازیکنان تیم لقب گرفت و ما را به ادامه مسابقات امیدوار کرد. در صفحات مجازی ورق کاملا برگشت و همه، منجمله مخالفان او، دهان به تحسین او گشودند و تلاش بی وقفه و بازی بدون اشتباه او را ستودند. اگر برای قدیمی ترها این روایت را تعریف کنیم، حتما می گویند چشمی چشم خورده. مصدومیت چشمی بحث های زیادی را با خود به همراه خواهد داشت. اول از همه بحث جایگزین او در بازی های آینده است که مطرح می شود. کی روش چه کسی را جایگزین چشمی خواهد کرد. گزینه های روی میز سرمربی، خانزاده و منتظری و مجید حسینی هستند. در این بین با توجه به سن و سال بالای منتظری و کند بودن او، باید شانس کمی برای بازی کردنش متصور باشیم.
از آن طرف خانزاده هم آن قدرها اطمینان بخش نیست که بخواهد در بازی فوق حساس و سختی مثل بازی با اسپانیا در ترکیب تیم قرار بگیرد. با این حساب باید شاهد حضور مجید حسینی در کنار پورعلی گنجی باشیم؛ مدافع جوان و پرنفسی که اولین بازی های ملی اش را تجربه می کند. در کنار بحث جایگزینی چشمی، موضوعی که ماه گذشته نقل محافل ورزشی بوده نیز دوباره مطرح می شود؛ بحثی که در سایه برد تیم ملی دیگر کسی علاقه ای به ادامه دادنش نداشت. اینکه چرا کی روش، سیدجلال حسینی را همراه خود به روسیه نبرد. مدافعی که اگر فیکس هم بازی نمی کرد، لااقل می توانست در حال حاضر به شدت کار تیم را راه بیندازد. البته گفتن این حرف ها دیگر کمکی در حال حاضر به تیم نمی کند و باید اجازه دهیم، مرد پرتغالی با توجه به شناختی که از بازیکنان تیمش دارد، بهترین گزینه را جایگزین چشمی کند و امیدوار باشیم دوباره با یک نمایش خوب توسط شخص جایگزین سورپرایز شویم.