معرفی هم گروه ایران در جام ملت های آسیا | تیم ملی ویتنام

تیم ملی ویتنام با شعار مبارزان ستاره طلایی در جام ملت های 2019 آسیا خاضر می شود.

تیم ملی فوتبال ویتنام یکی از حریفان تیم ملی کشورمان در مرحله گروهی جام ملت های آسیا است که برای چهارمین بار با شکست کامبوج و افغانستان در مرحله مقدماتی در این تورنمنت حضور پیدا می کند.
تیمی ناشناخته با بازیکنانی که همه آن ها در لیگ ویتنام بازی می کنند. ویتنام شاید یکی از معدود تیم های حاضر در جام ملت های آسیا باشد که لژیونری ندارد و فقط با اتکاء به بازیکنان داخلی در رقابت ها شرکت می کند.
در لیست 23 نفره این تیم، نام 7 بازیکن از باشگاه هانوی به چشم می خورد. ترونگ تران، دوی مان دو، وان هائو دوآن، کوانگ های، هوی فام، هونگ دونگ دو، ون انگوین 7 بازیکنی هستند که در باشگاه هانوی عضویت دارند. باشگاهی که قدرتمندترین تیم لیگ ویتنام است که عناوین قهرمانی متعددی را به دست آورده است.
تنها بازیکن بالای 30 سال و البته مسن ترین مهره ویتنام، آنه انگوین 33 ساله است. مهاجمی که عضو باشگاه بینه دونگ است و فصل قبل با 17 گل زده عنوان آقای گلی لیگ ویتنام را تصاحب کرد. در تیم ملی ویتنام، یک بازیکن از لیگ دسته دو این کشور حضور دارد. بازیکنی به نام تن دونگ بوی که 23 سال دارد و عضو باشگاه ویتل است.
تیم ملی ویتنام با میانگین سنی 23 سال و 2 ماه جوان ترین تیم حاضر در جام ملت های 2019آسیا محسوب می شود.
ویتنام در 5 بازی اخیر خود ، 3 پیروزی و 2 تساوی به دست آورده. ابتدا دو برد 2 بر یک مقابل فیلیپین و سپس تساوی 2 بر 2 برابر مالزی و البته برد یک بر صفر مقابل مالزی. آخرین بازی تدارکاتی ویتنام هم مقابل کره شمالی برگزار شد که با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
بزرگ ترین غایب ویتنام ترونگ هوآنگ 29 ساله، بازیکن خط میانی و کلیدی تیم ملی فوتبال این کشور است که به دلیل مصدمیت زانو جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ را از دست داده است.
هدایت تیم ملی فوتبال ویتنام را پارک هانگ سئو 59ساله که اهل کره جنوبی است برعهده دارد، او که این روزها با لقب معمار نوین فوتبال ویتنام شناخته می شود در مصاحبه های اخیر خود چنین بیان کرده است:
"اولین هدف ویتنام صعود از مرحله گروهی است. تیمی که بخواهد در مرحله یک هشتم بازی کند باید دست کم چهار امتیاز بدست بیاورد. ما نمی توانیم ایران را شکست دهیم ولی اگر بتوانیم عراق و یمن را شکست بدهیم صعودمان قطعی است. ما روز چهارم ژانویه سال آینده میلادی از قطر به ابوظبی خواهیم رفت و تمام سعی مان را برای بدست آوردن یک نتیجه خوب خواهیم کرد".
ویتنام که دوران رنسانس فوتبال خود را با هدایت پارک پشت سر می گذارد اخیراً بعد از 10 سال موفق شد در جام سوزوکی که بین کشورهای آسیای جنوب شرقی برگزار می شود به قهرمانی برسد ولی ویتنامی ها حالا مصمم هستند که از محدوده جنوب شرق آسیا فراتر رفته و پیشرفت بزرگ فوتبال شان را در جام ملتهای آسیا به نمایش بگذارند.

ویتنام پس از استخدام پارک هانگ سئو از کره جنوبی به عنوان سرمربی از رده 121 رنکینگ فیفا به رده 100 صعود کرده است. این نشان دهنده وجود اعتماد به نفس این تیم است. جام ملت های آسیا فرصت خوبی برای تیم ملی فوتبال ویتنام جهت رکوردشکنی است.
تیم ملی ویتنام در اولین بازی خود در جام ملتهای آسیا روز هشتم ژانویه به مصاف عراق خواهد رفت. شاگردان پارک در دومین بازی خود روز دوازدهم ژانویه با تیم ملی کشورمان بازی خواهند کرد و در آخرین بازی شان در مرحله گروهی روز شانزدهم ژانویه با یمن مصاف خواهند داد.
دیدار تیم ملی ویتنام با تیم ملی کشورمان شنبه 22 دی ماه از ساعت 14:30 در ورزشگاه آل نهیان برگزار خواهد شد.
ویتنام در تمام ادوار حضور خود در جام ملت های آسیا 12 گل به ثمر رسانده است.
جام ملت های آسیا از روز شنبه 15 دی ماه با دیدار امارات و بحرین آغاز شود.