معرفی هم گروه ایران در جام ملت های آسیا | شیر ها همیشه پیروزند

تیم ملی عراق اصلی ترین رقیب ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا در امارات است.

تیم ملی عراق اصلی ترین رقیب ایران در مرحله گروهی جام ملت های 2019 آسیا در امارات است. تیمی که در دوره قبل جام ملت ها( 2015) در ورزشگاه اصلی شهر کانبرا توانست تیم ملی ایران به رهبری کارلوس کی روش را با برتری 10 بر 9 شکست دهد.
این دیدار در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید و در مجموع تیم ملی عراق موفق شد با نتیجه ۱۰ بر ۹ برابر ایران به پیروزی رسیده و حریف کره جنوبی در دیدار مرحله نیمه نهایی شود. صحنه کذایی اخراج مهرداد پولادی در آن دیدار هنوز از ذهن دوست داران فوتبال پاک نشده است.
تیم ملی فوتبال عراق یکی از پر افتخارترین تیم های آسیاست و بزرگترین افتخار آن ها راهیابی به جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک است.
البته عراق در این دوره از جام جهانی هر سه مسابقه خود را واگذار کرد.
اوج درخشش فوتبال عراق رسیدن به مقام چهارم المپیک آتن در سال ۲۰۰۴ میلادی بود. عراقی ها در آن سال با رهبری عدنان حمد معروف و با پیروزی بر پرتغال و کاستاریکا و همچنین استرالیا به این مهم دست یافتند. البته تیم عراق از صعود به مرحله بعدی بازیهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ بازماند. این تیم در آخرین بازی در مقابل قطر شکست خورد بازی که به گفته ای مردم عراق یک بازی سیاسی بود و از قبل برنده ی بازی مشخص شده بود. تیم قطر با وجود یک بازیکن برزیلی در بازی اول که در قطر در مقابل عراق انجام داده بود از هیچ محرومیتی از سوی فیفا مواجه نشد و آن به علت نفوذ بن حمام که یک قطری است بود بن حمام ریاست فوتبال آسیا را بر عهده داشت.
همچنین تیم ملی فوتبال عراق یکی از پر افتخار ترین تیم های آسیا است که در جام ملٌت های آسیا ۲۰۰۷ با مشکلات ناشی از جنگ و با وجود تیم های سرشناس و قدرتمندی چون ایران، عربستان سعودی، استرالیا، ژاپن و کرهٔ جنوبی توانست به مقام قهرمانی برسد.
تیم ملی فوتبال عراق در آن دوره (2007) از سوی مجله بین المللی ورلدساکر چاپ انگلیس برترین تیم فوتبال انتخاب شد.
فوتبال عراق یکبار هم در جام کنفدراسیون ها حضور داشته است.
تیم ملی عراق که لقب شیرهای بین النهرین را یدک می کشد، هم اکنون برای آماده سازی برای جام ملت های 2019 امارات در دوحه اردو زده است و مراحل آماده سازی خود را پیش می برد.
در حال حاضر سرمربی گری این تیم را سرکو کاتانچ اسلوونیایی بر عهده دارد.
بازیکنانی چون بشار رسن و همام طارق که به ترتیب در تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال توپ می زنند در لیست نهایی تیم ملی عراق حضور دارند.
به تازگی نیز هافبک پرسپولیس با کسب اکثریت آرا در نظرسنجی شبکه الکره العراقیه، به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ عراق انتخاب شده است.
همچنین می توان به بازیکنانی چون جاستین مرام، علی فائز، احمد یاسین و علی عدنان نیز به عنوان بازیکنان مطرح و سرشناس این تیم اشاره کرد که به احتمال در لیست نهایی مربی اسلوونیایی حضور خواهند داشت.
اخباری که به تازگی در خصوص تیم ملی عراق منتشر شده است به شرح زیر است:
بحران قلیان در عراق
یکی از موضوعات مهم این روزهای فوتبال عراق که رسانه های این کشور زیاد به آن می پردازند بحران استعمال قلیان در میان بازیکنان به خصوص ملی پوشان فوتبال است در همین رابطه در توئیتر (معرض الکره العراقیه) یکی از سایت های فوتبالی کشور عراق کاریکاتوری منتشر شد، یک کارتن جالب که یک بازیکن فوتبال را در حال استعمال قلیان نشان می دهد.
همچنین تیم ملی امید در مرحله انتخابی المپیک 2020توکیو و فوتبال ساحلی کشورمان در مرحله گروهی با عراق هم گروه شده اند.
تیم ملی فوتبال عراق با شعار شیرها همیشه پیروزند به مصاف هم گروهای خود ایران، عراق، ویتنام و یمن در جام ملت های آسیا می رود.