پورتال همگام چیست؟

پورتال همگام جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور است.

پورتال همگام جامع ترین پورتال ملی مدارس کشور با هدف ارتقای سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری های نوین آموزشی و تربیتی در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و یکپارچه سازی کلیه سامانه های مرتبط با آن است. از مهمترین اهداف این مجموعه زمینه سازی جهت ایجاد تحول مبتنی بر فناوری اطلاعات در برنامه های آموزشی و پرورشی، تحقق عدالت آموزشی، تسهیل فرآیندهای موجود آموزشی و اداری و ارائه برنامه های آموزشی و دروس دوره های تحصیلی به صورت الکترونیکی می باشد.
پورتال همگام مدارس یکی از وب سایت های ارزشمند و مهم در زمینه اطلاع رسانی اخبار مدارس است. در این مقاله در مورد استفاده های مکرر پورتال همگام مدارس می پردازیم.
اتباع کشورهای دیگر که در ایران به سر می برند نیز می توانند در این پرتال اطلاعیه های جدید آموزشی خود را دیده و در مورد آن مطلع شوند. در مقاله زیر اطلاعات کاملی در مورد پورتال همگام مدارس در اختیار شما دوستان قرار می دهیم.
اولین و مهمترین کاربردی که پورتال همگام مدارس می تواند داشته باشد مطلع شدن از آگهی ها و اطلاعیه هایی است که وزارت آموزش پرورش در مورد تعطیلی مدارس اعلام می کند.
در بسیاری از اوقات والدین می خواهند از وضعیت باز و یا بسته بودن مدرسه در روزهای برفی و یا آلوده مطلع شوند می توانند با ورود به پورتال همگام مدارس در قسمت اطلاعیه ها که سمت راست و بالا قرار گرفته است این اطلاعات را کسب کنند.
*چگونه وارد سامانه و پورتال همگام شوید
پس از ورود به وب سایت همگام بر روی گزینه ورود کلیک نمایید. پنجره ای برای ورود در جلوی شما ظاهر می شود. می توانید از نکات زیر برای این مرحله استفاده نمایید.
*راهنما ورود به سامانه همگام
کد ملی هر فرد نام کاربری ایشان در پرتال همگام می باشد.
برای ورود در صورتیکه شما با یکی از عناوین کاربران سطح مدرسه (نظیر: دانش آموز، معلم، مشاور، معاون اجرایی، و ... ) قصد ورود به سامانه را دارید کافی است به مدیر مدرسه خود مراجعه نمایید تا دسترسی مناسب نقش شما را ایجاد نموده و به شما رمز عبور جهت ورود به سامانه را تحویل دهد.
در صورتیکه شما یکی از پرسنل محترم آموزش و پرورش می باشید و می خواهید جهت انجام امور مربوطه به سامانه همگام دسترسی داشته باشید می توانید به کارشناس فناوری منطقه یا کارشناس فناوری استان خود مراجعه نموده و جهت دریافت دسترسی نقش مرتبط با جایگاه سازمانی خود، رمز عبور دریافت نمایید. دقت داشته باشید درصورتیکه اطلاعات فیش حقوقی خود را در سامانه fish.medu.ir مشاهده می کنید نیاز به دریافت رمز جدید نداشته و می توانید با همان رمز، در پرتال همگام نیز وارد شوید.
چناچه هنگام ورود با پیغام " مشخصات وارد شده اشتباه می باشد." یا پیغام " حکم شما به اتمام رسیده است " مواجه شدید، مطابق توضیحات فوق جهت دریافت رمز جدید یا تمدید حکم کاربری خود، از طریق کارشناسان ذکر شده اقدام نماید.
*هدف از ایجاد پورتال همگام
هدف از پورتال طراحی سیستمی جهت دسترسی سریع به اطلاعات برای کلیه کاربران در کلیه سطوح است بطوریکه نیاز به تخصص خاصی نداشته و هر شخصی با هر درجه از توانایی می تواند از آن استفاده کند.